معنی حروف نوشته شده روی دکمه های آسانسور چیه؟

شستی آسانسور نزدیک ترین بخش آسانسور به فرد یا کاربری هست که باهاش ارتباط داره حالا روی این پنل آسانسور یک سری حروف انگلیسی نوشته شده که اگر بخواهیم از آسانسور استفاده کنیم باید از معنی و منظور اون ها مطلع باشیم.

حرف G در آسانسور به چه معناست؟

حرف G  روی دکمه بعضی از شستی های آسانسور نشان دهنده طبقه همکف هست و با فشردن اون دکمه شستی آسانسور فرمان رفتن به طبقه همکف رو برای تابلو فرمان ارسال میکنه.

این حرف مخفف کلمه Ground Floor  هست و معمولا در برخی آسانسورها این کلید دارای رنگ دیگری یا ستاره ای با حرف G که به معنای خروجی اصلی است همراه شده.

حرف P در آسانسور به چه معناست؟

حرف P روی پنل آسانسور مخفف Parking  است. بنابراین اگر اشخاص و افراد بخواهند به طبقه پارکینگ بروند با استفاده از این دکمه می توانند به طبقه مورد نظر برسند. ممکن است چندین پارکینگ در برخی از ساختمان های تجاری و اداری بزرگ وجود داشته باشد. که این مورد باعددی کنار حرف P نمایش داده میشود.

برخی از ساختمان های آپارتمانی مجهز به استخر نیز دارای دکمه ای با حرف P هستند که مخفف Pool است.  که نشان دهنده طبقه ای است که استخر ساختمان در آن وجود دارد.

حرف B  در آسانسور به چه معناست؟

حرف B روی دکمه های شستی آسانسور به معنی طبقه زیر زمین است. این حرف مخفف  Basement یا همکف است که در زیر پارکینگ قرار دارد. البته به ندرت پیش می آید که کاربران بخواهند به زیرزمین یک ساختمان تجاری یا اداری بروند. اما باید این کلیدها و معانی آنها را بدانید  تا در مواقع اضطرار یا سردرگمی از اون ها استفاده کنید.

3 پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *