شستی آسانسور آریانانوین

برای اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش شستی های آسانسور میتوانید با شماه تماس هایی که در پایین محصولات آمده ارتباط برقرار کنید

میتونید از طریق دکمه رو به رو از تابلوفرمان های آسانسور ما هم بازدید کنید:

پنل استیل طلایی | آریانانوین

پنل استیل طلایی کلیدی با مارک LG طرح آرک با نمایشگر ریزشی ۳ دات

پنل آسانسور آریانانوین

پنل کابین تاچ طول ۲متر عرض ۲۵سانت آینه طلایی با نمایشگر ریزشی ۶دات

شستی آسانسور آمتال | آریانانوین

پنل طبقه آمتال دکمه ایی عرض ۹سانت و طول ۲۴سانت و ارتفاع ۲سانت با نمایشگر سگمنت

پنل طبقه با کلید آریانا طرح لبخند با نمایشگر سگمنت

پنل کابین با LCD tach 15inch با قابلیت کلید لمسی ، تاریخ و ساعت شمسی و میلادی ، نمایشگر طبقات و جهت ، اضافه بار ، پخش فیلم ، تبلیغات شرکت

شستی آسانسور لمسی
پنل طبقه تاچ آینه طلایی | آریانا نوین

پنل طبقه تاچ آینه طلایی با نمایشگر سگمنت

پنل طبقه تاچ آینه مسی | آریانانوین

پنل طبقه تاچ آینه مسی با نمایشگر لاتیس

نل طبقه کلیدی طرح تاچ | آریانانوین

پنل طبقه کلیدی طرح تاچ عرض ۹سانت و طول ۲۴ سانت و ارتفاع ۱سانت با نمایشگر سگمنت

نل کابین ۲متری تاچ عرض ۱۹ | آریانانوین

پنل کابین ۲متری تاچ عرض ۱۹ سانت شیشه سکوریت ۶میل دودی با نمایشگر ریزشی ۳دات

پنل کابین ۲متری عرض | آریانانوین

پنل کابین ۲متری عرض ۴۰سانت شیشه ۶میل دودی سکوریت با نمایشگر lCD 14inch قابلیت نمایش فیلم و نشان‌دهنده طبقات و جهت ، ساعت، اضافه بار و تاریخ

پنل طبقه تاچ با فریم طلایی طرح اپل | آرینانوین

پنل طبقه تاچ با فریم طلایی طرح اپل

پنل طبقه با کلید آریانا طرح اپل با نمایشگر سگمنت

شستی آسانسور

شستی آسانسور یکی از مهم‌ترین قطعات و به نحوی کنترل‌کننده آسانسور به شمار می‌رود که بدون حضور آن بی‌شک نمی‌توان از آسانسور استفاده کرد. این قطعات وظیفه‌دار دریافت اطلاعات مربوط به طبقه انتخابی مسافر و انتقال این اطلاعات به بخش فرمان است.
شستی آسانسور نیز مانند سایر قطعات دیگر آسانسور‌ها به یک شکل نبوده و بسته به فاکتور‌های مختلفی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، شستی‌های متفاوتی وجود دارند.
در صورتی‌که قصد دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه پیدا کنید تا انتهای این نوشته از آریانا نوین با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری را برایتان تشریح کنیم.

شستی آسانسور در کنار آسانسور | آریانانوین

انواع شستی آسانسور

در سطر‌های پیشین اشاره شد که شستی آسانسور دارای انواع مختلفی است که این انواع بر اساس نیاز و همچنین ساختار آسانسور انتخاب می‌شود. پنل‌های آسانسور بسته به تشخیص تولید‌کننده و یا با سفارش مشتری تعبیه می‌شود.
البته که این پنل‌ها قابل تعویض و ارتقا هستند اما به صورت کلی انواع مشخصی از شستی‌های آسانسور وجود دارند که از جمله این شستی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شستی آسانسور دکمه‌ای

همانطور که از نام این پنل شستی پیداست، شستی دکمه متشکل از تعدادی دکمه مکانیکی است که اطلاعات توسط آن‌ها از کاربر گرفته می‌شود. تعداد دکمه‌ها و المان‌های قابل استفاده چه در این نوع پنل و چه در هر پنل دیگری بسته به تعداد طبقات و امکانات آسانسور است.

رایج‌ترین انواع شستی دکمه‌ای آسانسور عبارت‌اند از:

  • استیل 
  • شیشه‌ای

طرح ظاهر شستی بستگی به تولیدکننده آن دارد اما به صورت کلی پنل های شیشه ای دارای ظاهر زیباتر و جذابیت بیشتری هستند اما متقابلا پنل های استیل از مقاومت بیشتری برخوردارند و عمر بیشتری هم دارند.

شستی آسانسور لمسی

مدل‌های لمسی طبیعتاً جدیدتر از مدل‌های دکمه‌‌ای شستی آسانسور هستند و همانطور که از نامشان پیداست، به جای دکمه بر روی آن‌ها صفحاتی برای تاچ وجود دارد. تنها تفاوت این پنل‌ها با پنل‌های دکمه‌ای موضوع تکنولوژی دریافت اطلاعات است اما تمام فرایند‌های دیگر مانند انتقال اطلاعات و همچنین ساختار و جنس‌های مختلف مشابه هستند.
شستی احضار کابین و طبقات لمسی آسانسور هم مانند شستی دکمه‌ای به دو صورت استیل و شیشه‌ای ساخته می‌شود که همان ویژگی‌های قبلی را دارد. اما به صورت کلی می‌توان گفت که مقاومت مدل‌های لمسی کمتر از مدل‌های دکمه‌ای هستند هرچند که هرکدام خرابی‌های مربوط به خود را دارند.

البته لازم به ذکر است که امروزه رایج‌ترین نوع از شستی‌های آسانسور، انواع دکمه‌‌ای هستند و در آسانسور‌های مختلف کمتر شاهد حضور پنل‌های لمسی هستیم؛ اما این موضوع به معنای ناکارآمد بودن پنل‌های لمسی نیست بلکه به خاطر جدید بودن این پنل‌ها، جا افتادن آن‌ها مدتی طول می‌کشد.

شستی لمسی آسانسور | آریانانوین

 

نشانگر طبقات

نشانگر طبقات آسانسور، بخش بسیار مهم دیگری از آسانسور است که معمولاً بر روی پنل شستی آسانسور تعبیه شده و وظیفه دارد تا شماره طبقه را به مسافر نشان دهد. نشانگر طبقات آسانسور هم در داخل آسانسور نصب می‌شوند و هم در خارج آن در تمام طبقات تا افرادی که در انتظار هستند، از وضعیت‌ها آسانسور باخبر باشند.

این تجهیزات در واقع  نمایشگرهایی هستند که دسته بندی آنها به شرح زیر است:

  • LCD
  • لاتیس
  • سون سگمنت

معمولاً نمایشگر‌های سگمنتی رایج‌ترین نوع نمایشگر هستند چراکه از قیمت مناسبی برخوردار بوده، دوام بیشتری دارند و همچنین  تعمیر آن‌ها بسیار ساده است. در نقطه مقابل پنل‌های LCD وجود دارند که طبیعتا ظاهر بهتری داشته اما قیمت بالاتری هم دارند. از طرفی پنل‌های LCD می‌توانند اطلاعات دیگری به جز شماره طبقه و اعداد را نیز به نمایش در بیاورند مانند یک‌سری متون، وضعیت آب و هوا، اشکال هندسی و تصاویر و سایر موارد این چنینی.

بهترین پنل آسانسور

تا به اینجا نکات مهم در رابطه با پنل دکمه و نمایشگر آسانسور را برایتان بازگو کردیم اما سؤالی که پس از این مطرح می‌شود این است که کدام نوع پنل برای ما مناسب است.
در ابتدا لازم است بگویم که هیچ محدودیتی برای نصب پنل‌های مختلف وجود ندارد و بر روی هر نوع آسانسور می‌توانید هر نوع پنل نمایشگر و پنل شستی را تعبیه کنید و حتی موارد پیش فرض هم قابل تغییر هستند.
اما به صورت کلی انتخاب این پنل‌ها کاملاً وابسته به نیاز شما بوده و با توجه به اینکه چه انتظاراتی از آسانسور دارید، می‌توان انتخاب‌های مختلف را در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر قصد دارید که در یک ساختمان لوکس یک آسانسور لوکس را پیاده‌سازی کنید، بهتر است که از پنل‌های شیشه‌های و لمسی استفاده شود تا حس کیفیت بیشتری را به کاربر منتقل کند؛ البته برای موارد دیگر استفاده از پنل‌های شیشه‌ای و لمسی منعی ندارد.
یا به عنوان مثال دیگر اگر که قصد نصب آسانسور در مکان‌های مرطوب را دارید، استفاده از پنل‌های فلزی اشتباه است چرا که امکان زنگ زدگی وجود دارد بنابراین بهتر است که از پنل شستی آسانسور شیشه‌ای استفاده شود. البته به جز موضوع نیاز باید حتماً کیفیت پنل انتخابی هم در نظر گرفته شود چرا که پنل‌های موجود چه استیل و شیشه‌ای دارای کیفیت‌های مختلف به طبع آن دارای قیمت‌های مختلفی هستند. توجه داشته باشید که پنل آسانسور یک محصول مصرفی نیست و بهتر است که یکبار برای مدت زمانی طولانی اقدام به خرید محصولات باکیفیت، هرچند با قیمت بالاتر کنید تا دائماً مجبور به تعمیر و تعویض پنل آسانسور نباشید
به هر جهت بهتر است پیش از انتخاب، شرایط نصب آسانسور و انتظارات‌تان را با مشاوران متخصص در این زمینه در میان بگذارید تا بتوانید بهترین انتخاب را بسته به شرایط داشته باشید.

شستی آسانسور آریانا نوین

شرکت آریانا نوین به عنوان شرکت پیشرو در عرصه تولید انواع تابلو فرمان و شستی آسانسور از شستی احضار گرفته تا پنل انتخاب طبقات، همواره در تلاش است تا با تولید محصولات با کیفیت و مطابق با استاندارد‌های روز جهان، نیاز‌های مشتریان خود را برطرف کنند.
در صورتی‌که قصد خرید شستی آسانسور در انواع مختلف را دارید، تنها کافی است که با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید. پس از بررسی شرایط و نیاز‌های شما مشاوران بهترین محصولات موجود مطابق با درخواست‌تان را به شما پیشنهاد خواهند داد و در انتها با تکمیل فرآیند خرید در کوتاه‌ترین زمان ممکن محصولات خریداری شده به شما ارائه خواهد شد شد.

کلام آخر

پنل شستی و نمایشگر آسانسور اولین چیزی است که توجه افراد را به خود جلب می‌کند و به نحوی نشانگر کیفیت آسانسور است و به همین جهت باید حتماً در خرید آن نکات مهمی رعایت شود که ما در این نوشته تمام تلاش خود را به کار بستیم تا مهم‌ترین نکات در این زمینه را برایتان بازگو کنیم.
با در نظر گرفتن این نکات و همچنین بهره‌مندی از مشاوره تخصصی مجموعه آریانا نوین، شما عزیزان می‌توانید شستی احضار کابین و طبقات یا پنل آسانسوری انتخاب کنید که هم زیبا و شکیل باشد و بیانگر کیفیت بالای آسانسور شما باشد، و هم از کیفیت و دوام بالایی برخوردار بوده و تا مدت‌ها به درستی کار کند.

اسکرول به بالا