تابلو فرمان آسانسور آریانا نوین

برای اطلاع از قیمت ها و سفارش محصولات از طریق شماره تماس هایی که در پایین آمده استفاده کنید.

تابلو فرمان آریانا نوین 3vf 7/5kw

تابلو فرمان آریانا نوین 3vf 7/5kw

تابلو فرمان هیدرولیک آسانسوری

تابلوفرمان آسانسور یا پنل کنترل آسانسور

پنل کنترل یا تابلوفرمان آسانسور سیستمی برای کنترل آسانسورها اعم از دستی یا اتوماتیک است. کنترلر معمولاً ولتاژ بین ۱۲ تا ۲۴ ولت را به سیستم کنترل کاهش می دهد. موتور تنها به منبع تغذیه ۳ فاز نیاز دارد.  منبع تغذیه ولتاژ پایین برای قطعه کنترل کننده و وسایل کنترل آسانسور است (به جز موارد ذکر شده در بالا، از منبع تغذیه تک فاز استفاده می کنند.) از وظایف تابلو فرمان آسانسور کنترل سرعت موتور آسانسور است. در واقع زمانی که دور موتور کنترل شود، سبب نرم تر پیش رفتن حرکت شده و از رسیدن شوک های ناگهانی به کابین جلوگیری می کند. وظیفه دیگر آن کنترل جهت حرکت است. در واقع برد آسانسور تعیین می کند که حرکت کابین باید به سمت بالا یا پایین باشد. دکمه های داخلی و بیرونی آسانسور پیام کاربر را به تابلو فرمان آسانسور ارسال می کنند و پردازش توسط تابلو فرمان صورت می گیرد.تابلو فرمان آسانسور | آریانانوین

انواع تابلوفرمان آسانسور

تابلو فرمان آسانسور مدل های متنوعی دارد و هر یک مشخصات و عملکرد خاص خود را دارند. تابلوی فرمان آسانسور دارای انواع  تابلوی فرمان دو ساعته (از مشهورترین مدل های تابلوی فرمان) و تابلوی فرمان درایودار یا تری وی اف می باشد. تفاوت این دو در این است که در تابلو‌های دوسرعته به دلیل حرکت و توقف ناگهانی موتور آسانسور، ضربه‌های ناگهانی به کابین وارد خواهد شد؛ این موضوع جدا از اینکه شرایط بدی را برای مسافران ایجاد می‌کند، با ضربه‌های ناگهانی وارد شد به موتور، باعث کاهش طول عمر آن خواهد شد. این تنش‌های مکانیکی می‌تواند طول عمر موتور را به نصف کاهش دهد؛ در حالیکه در تابلو‌های درایو دار، با راه اندازی نرم موتور توسط درایو، کابین به هنگام حرکت هیچ تکانی نخواهد داشت و سرعت آن با شیب ملایم افزایش خواهد یافت؛ لذا موتور در شرایطی ایده آل عمل می‌کند و طول عمر عادی خود را خواهد داشت.

 

تابلوفرمان آسانسور | آریانانوین

پنل کنترل آسانسور؛ مغز آسانسورها

 با اینکه  سالهاست بشر از آسانسور استفاده می کند، اما تاریخچه آسانسور مدرن بیش از ۱۵۰ سال نیست.  آسانسورهای بخار و هیدرولیک قبلاً مورد استفاده قرار گرفته بودند، اما تا زمان کشف کلاچ در سال ۱۸۵۲ (توسط الیشا اوتیس) ایمن نبودند.  به دنبال این کشف، اولین آسانسور در سال ۱۸۵۷ نصب شد و آسانسورها به بخش مهمی از زندگی روزمره تبدیل شدند. مکان یابی پنل کنترل آسانسور موضوع مهمی است که با فناوری تابلوهای کنترل آسانسور بهبود می یابد.  می توان آن را در بالابر یا اتاق ماشین بالای شفت قرار داد.  با کمک فناوری پیشرفته ریزپردازنده، قطعات کنترل پنل آسانسور، عملیات آسانسور را کنترل می کنند.  قطعات یا اجزای آسانسور با استفاده از شبکه کنترل منطقه (CAN) با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.  نرم افزار کنترل معمولی آسانسور شامل یک سیستم عامل، برنامه های زمان بندی وظایف، برنامه های ورودی، خروجی و ارتباطی و برنامه های بهینه سازی و کنترل عملیات عناصر می باشد. پنل کنترل یا تابلوی فرمان آسانسور از خدمات سایت آریانا نوین است که می توانید در سایت به مطالعه درباره محصولات و سفارش آن بپردازید.

تابلوفرمان هیدرولیک آسانسور

اگرچه آنها در مقایسه با انواع مدرن کم مصرف و سریع نیستند، بالابرهای هیدرولیک در برخی موارد ترجیح داده می شوند.  پانل های کنترل آسانسور هیدرولیک با تکنیکی تولید می شوند که در آن می توانند ۳ موتور مختلف را به روشی بهینه هدایت کنند.  کنترل‌کننده‌های هیدرولیک مستقیماً، مثلث ستاره‌ای و استارت نرم کار می‌کنند و می‌توانند با حداکثر ۴ قطعه بالابر کار کنند. از خصوصیات تابلوی کنترل آسانسور هیدرولیکی می توان به رقابت با استانداردهای EN81-1+A3 ، کارت کنترلر ARL 300، درایو مستقیم و درایو ستاره دلتا و رانندگی با گزینه‌های استارت نرم، پیش باز شدن و تراز کردن مجدد درب، رقابت با انواع درب های اتوماتیک و دستی، ۲ کنترل درب برای کابین با ورودی دوبل، سرعت تا ۱.۲ متر بر ثانیه و تعداد توقف تا ۲۴، ۷ بخش و کد خاکستری و گزینه های نمایش کد باینری، ۴ عملیات گروهی بالابر، روشنایی پنل و فن خنک کننده، امداد و نجات اضطراری با یو پی اس نصب آسان با ارتباط سریال با کابین اشاره کرد. می توانید برای مشاوره بیشتر در رابطه با تابلو فرمان آریانا نوین از طریق تماس با پشتیبانی سایت آریانانوین اقدام بفرمایید.

بهترین تابلوفرمان آسانسور

با توجه به تغییر سرعت ناگهانی تابلوفرمان دو سرعته و آسیب رساندن آن به موتور و کابین بالابر این نوع تابلو فرمان ها در اکثر مواقع جز تابلو فرمان های خوب به شمار نمیروند زیرا باعث کاهش عمر موتور و در نتیجه وارد شدن خسارت میشوند به همین دلیل پنل های کنترل آسانسور درایو دار انتخاب های به مراتب مناسب تر و بهتری به شمار میروند، با توجه به طریقه حرکت آن ها که به صورت یک نواخت انجام میشود به همین دلیل است که امروزه در اکثر ساختمان های مسکونی و تجاری به جای استفاده از تابلو فرمان دوسرعته از تابلو فرمان های درایو دار استفاده میشود و تجربه بهتری را هم این نوع پنل های کنترل از خودشون به جا میذارن و مهندسین و ساختمان ساز های معتبر کشور را به خود جذب کرده اند. شما همراهان گرامی میتوانید با توجه به نیاز خود و کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با متخصصین ما هر دو نوع این تابلو فرمان های آسانسور رو از آریانا نوین تهیه کنید. 

اما مهمترین چیزی که برای خرید بهترین تابلوفرمان آسانسور باید در نظر داشته باشید اینه که اون محصول یک پکیج کامل باشه یعنی در کنار قیمت اون تابلوفرما که باید مناسب باشه اون تابلو فرمان باید از نظر کیفیت هم مناسب تعداد طبقاتی که مد نظر شما برای ساختمان هم باشه که میتونید تمام این راهنمایی ها در تمام زمینه های تابلو فرمان آسانسور رو از متخصصین ما بپرسید تا بهترین تابلو فرمان آسانسور رو با بهترین قیمت تابلوفرمان آسانسور تهیه کنید.

Scroll to Top
اسکرول به بالا